четвер, 29 січня 2015 р.

Apple Cider Vinegar

Яблучний оцет
© - Recipe by Nata & Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блогу лише за згоди автора та з обов'язковою посилкою на блог - Articles may be reposted only with the consent of the blog author and with indispensable link to LovelyCooker!
 

В багатьох рецептах, ми використовуємо яблучний оцет. Наприклад, при приготуванні Майонезу або при приготуванні Заливного морського коктейлю, або Печива вівсяно-медового з родзинками і кунжутом та в інших рецептах. 

Тому, якщо ви любите пташок, а зокрема, найменшу їх породу у вигляді мушок дроздофілок, які супроводжуватимуть приготування вашого яблучного оцту протягом певної кількості днів, то ви можете зробити чудовий домашній яблучний оцет, про користь якого ми розкажемо трохи нижче.

Яблучний оцет 2010 року, досить витриманий, різкий і міцний

Грушевий оцет 2011 року.
Грушевий оцет 2012 року.
Яблучний оцет 2012 року.
Винний оцет 2013 року. Звичайно, по різкозті і міцності ще уступає старішим оцтам.
Детальну інформацію, про корисність яблучного оцту можна знайти в книзі американського лікаря, доктора Д.С.Джарвіса, Народна медицина (оригінальна назва: Folk Medicine: A Vermont Doctor's Guide to Good Health by D.C.Jarvis (1958). New York: Holt; і в перекладі на російську мову: Джарвис Д.С. - Мед и другие естественные продукты). 

Ми не розписуватимемо всіх принад яблучного оцту, оскільки посилання на першоджерело вже зроблене, а є ще й Інтернет! Подамо лише декілька зауважень. 

По-перше, живий яблучний оцет є природнім, тобто натуральним продуктом з усім необхідним для нашого організму набором мікроелементів, вітамінів та мікрофлори. Він не вбиває, на відміну від есенційованого спиртового розчину оцту, жодного живого процесу, який протікає в нашому організмі, а також у стравах, які ми готуємо. 

По-друге, він є джерелом необхідного нашому організму калію, а відповідно, відновлює кислотно-лужний баланс в організмі, допомагає нам боротись з шкідливими для людини бактеріями та вірусами, а також сприяє оздоровленню організму. 

По-третє, у стравах він лише покращує їх смак, допомагає їх збереженню, або просто сприяє їх харчовій привабливості... 

 Насправді, натуральний оцет можна робити не лише з яблук, а й з багатьох інших фруктів, ягід та навіть овочів. 

Ми пропонуємо приготувати разом з нами яблучний та грушевий оцет. Для цього як раз і маємо сприятливий час – постигли ранні яблука та груші. Ми взяли яблука білого наливу та груші лимонки. Надзвичайно ароматний грушевий оцет виходить з груш-дичок. 

Хоча приготування оцту і потребує багато часу (від двох місяців), але трудозатрати при цьому - мінімальні. В запропонованому в нами рецепті, ми почали робити яблучний оцет 3 серпня 2014 р., а остаточно розлили в пляшки 24 січня 2015 р. Головне у приготуванні оцту - не забути про нього і зцідити його після освітлення, а потім, розлити по пляшках. Але і тут, місяць-два забудькуватості на оцет не впливають, оскільки він живе своїм окремим життям. Отже, нижче, подаємо власне сам рецепт.

Час підготовки:
30 хв
Розділ:
Соуси
Час приготування:
2 місяці
Країна:
Україна
Час вистоювання:
Від декількох місяців до року і більше
К-сть порцій:
3 л


Інгредієнти
Кількість
Од вим
Яблука / груші
2,5
кг
Вода
3
л
Цукор
300
г
Цукор для доброджування
150-300
г

День третій: Груші були стиглішими, трохи прим'ятими, тому заграли вже на наступний день.

1
Яблука або груші покришити у 10-літрове відро, видаляючи червиві та гнилі місця.
2
Добавити 300 г цукру.
3
Залити 3 л холодної води і розмішати.
4
Відро з яблуками накрити рушником і залишити виброджуватись протягом 10 днів у теплому місці.
5
Яблучну масу помішувати протягом часу бродіння декілька разів (двічі-тричі, чотири рази) на день.
6
З різних причин, наприклад, занадто спекотна погода, що призводить до швидкого випрацювання цукру, або недостатність цукрів у фруктах, тощо, на 4-5-й день, процес бродіння може призупинитись, що може призвести до зацвітання фруктової маси. В такому випадку, необхідно добавити по 100-150 г цукру для відновлення бродіння, і продовжувати перемішувати масу декілька разів протягом дня.

Груші вже вигрались і готові для подальшого процесу.
 Яблука повинні ще дограти день-два.

7
На 10-й день грушева маса вже вигралась і готова для подальшого процесу приготування оцту. Яблучна маса, через меншу кількість цукрів у фруктах, меншу стиглість яблук, ніж груш, повинна ще день-два дограти.
8
Груші процідити в 3-літрову миску або каструлю, скинувши на друшляк. Після того, як стече весь сік, грушеву масу можна прочавити руками, щоб вичавити з фруктів більше соку і залишити стікати в друшляку.
9
Отриманий сік процідити через один-два шари полотна, злити в 3-л банку, добавити 150-200 г цукру, розмішати, накрити банку серветкою і поставити в тепле, темне місце для доброджування оцту.
10
Через день-два, проробити таку ж операцію і з яблучною масою.
11
Наступний етап приготування оцту, тобто його догравання та освітлення, займе близько 60 днів (2 місяці), протягом яких ми ще з вами зустрінемось, виставляючи фотографії самого процесу!

Проціджений грушевий сік з добавленим цукром вже готовий для подальшого вистоювання.

Яблука доброджували ще три дні. Тепер їх необхідно скинути на друшляк, процідити через полотно і добавити цукру.

Наступний етап - доброджування оцту протягом двох місяців. Яблука були соковитішими, тому при однаковій кількості та рецептурі, соку вийшло 4 літри.

N.B.
Якщо ви варите грушеве або яблучне варення, то можна використати для приготування оцту і обрізки. Хоча, якщо казати відверто, то на гарний оцет необхідно брати гарний матеріал. Це можуть бути і яблука або груші дички, але цілі, без гнилих уражень, а різні сорти яблук дають різний смак і аромат оцту.
Ми поставили готуватись оцет 3 серпня, груші вигрались через десять днів, а яблука - через тринадцять. Тобто, в середині серпня, ми зцідили зброджений сік в бутлі для першого освітлення. В середині жовтня ми зцідили оцет ще раз і поставили «доосвітлюватись». В результаті, коли до оцту дійшли руки, в банках вже жили ось такі «оцтові» гриби – м’ясисті, в декілька шарів. І як не жалко нам їх було, але довелось з ними попрощатись.


Освітлений яблучний і грушевий оцет з "оцтовим" грибом
Але ми отримали дев’ять півлітрових пляшок чудового оцту, який ми залишили вистоюватись ще на один рік, тому що зараз ми користуємось оцтом попереднього врожаю.
Ще раз хочемо підкреслити, що про цілющі властивості яблучного оцту найкраще почитати у доктора Джарвіса, про якого ми писали на початку цього посту.
З власного досвіду, можемо сказати, що ми використовуємо яблучний оцет в салатах, соліннях, солодкій випічці, де гаситься сода, в оладках, у всіх стравах, де потрібно підмариновувати цибулю – шуба, оселедці, м’ясо, тощо... Яблучний оцет – це такий же обов’язковий на кухні інгредієнт, як і чорний перець, лавровий лист, сіль...
Хай живе на кухні яблучний оцет!

© - Перепост матеріалів блогу лише за згоди автора та з обов'язковою посилкою на блог - Recipe by Nata & Valentyn Karsky - Articles may be reposted only with the consent of the blog author and with indispensable link to LovelyCooker!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ми завжди раді читати ваші коментарі, а також обов'язково відповімо на ваші питання.

Nata & Valentyn