понеділок, 14 жовтня 2013 р.

Fried Wild Mushrooms

Смажені лісові гриби
© - Recipe by Nata & Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блогу лише за згоди автора та з обов'язковою посилкою на блог - Articles may be reposted only with the consent of the blog author and with indispensable link to LovelyCooker!
 

Осінь, особливо жовтень, є чудовою порою для грибників. За декілька виїздів в ліс можна запастись лісовими грибами на цілий рік. Минулий і цей грибний сезони в нашій місцевості настільки врожайні на гарні гриби, що гріх не поїхати до лісу і не влаштувати собі чудову «прогулянку з задоволенням і не без моралі», а результат завжди буде позитивним, навіть якщо ви і не назбираєте багато грибів – декілька годин гарної ходи по лісі з нагинаннями і присіданнями лише покращать здоров’я. А чого вартий невеличкий обід в лісі!..

Відразу хочемо зауважити, що гриби в лісі можна збирати лише їстівні – це, начебто, зрозуміло всім. Тому, якщо ви гарно розумієтесь на грибах, то тут питань не виникне. Але якщо ви лише початківець в грибній манії, то варто відправлятись на збирання грибів з людиною обізнаною. Та у будь-якому випадку, збирайте лише відомі вам гриби, які не викликають у вас жодного сумніву. Краще відмовитись від непевного гриба, ніж мати певні наслідки. Зазвичай, популярних, їстівних грибів не так вже і багато, тому, приділивши питанню вивчення їстівних грибів певний час, ви легко освоїте їх перелік та принцип збирання.

Отже, ви назбирали багато чудових їстівних грибів... Що з ними можна зробити?

Особисто ми намагаємось максимально спростити обробку грибів, щоб їх чищення, миття і приготування не затьмарювало радості від збирання грибного врожаю, хоча, необхідно відверто зізнатись, що і в цьому випадку, напружуватись доводиться. Та результат виправдовує митарства, а через день клопоти вже забуваються і лише залишаються гриби, які можна використовувати як самостійно, а ще краще – добавляти в різні страви!

Ми заготовляємо гриби декількома способами: морозимо, смажимо, солимо і сушимо. Звичайно ж, морозити гриби – найпростіше, але морозилка не безрозмірна, тому доводиться приміняти інші способи обробки. Сьогодні, ми розкажемо про смаження грибів на зиму.

Процес підготовки грибів до приготування краще почати ще з лісу, що убезпечить вас від марудної роботи їх перебирання та чищення удома. Перш за все, не варто брати дуже розкриті, хлячні гриби, оскільки поки ви довезете їх додому, то вони стануть так би мовити, зовсім перестиглими, прим’ятими або поламаними. Тому, давіть в собі жадібність і кладіть до корзини лише не червиві, тугі гриби.


Радимо відразу ж складати гриби по видах і кондиційності, тобто кожен вид гриба окремо, маленькі і великі також окремо, можливо ще за якимось, лише вам зрозумілому критерію відбору.

Обов’язково, перед тим, як покласти гриб до корзини, обчистіть з нього листя, траву, голки, інші засмічення, обшкрябайте від ґрунту, піску і обріжте ніжку, а також акуратно покладіть гриб в корзину, бажано голівкою догори. Так і зі всіма наступними грибами. Ви побачите, що удома вам буде набагато менше роботи. І не бійтесь, що щось недозбираєте - адже ваші гриби будуть завжди вашими...

Зонтики необхідно зривати не перевертаючи, викручувати ніжку, акуратно струшувати з голівки пісок і класти шапки пластинками донизу.

Час підготовки:
-
Розділ:
Страви з грибів
Час приготування:
-
Країна:
Україна
-
-
-


Інгредієнти
Кількість
Од вим
Гриби
-
-
Олія рафінована дезодорована
-
за потребою
Сіль
-
за смаком


1
Перед тим, як покласти гриб до корзини, почистити його від листя, трави, іншого засмічення, піску, обрізати ніжку.
2
Підготовка грибів до приготування: 

— болетові гриби: білі, боровики, моховики, а також опеньки по-одному діставати з корзини, промивати під проточною водою, вирізати ушкодження, червиві гриби викидати, сортувати по розміру і викладати в миски; 

— зонтики, не перевертаючи, почистити згори жорсткою стороною губки від залишків піску, потім сильно продути пластини; 

— дощовики і пурхавки, обчистити від білої кірки.
3
Опеньки, для звільнення від можливих залишків піску, покласти в підсолену, киплячу воду, дати закипіти, зняти каструлю з вогню і акуратно, шумівкою дістати гриби з каструлі, не збурюючи в воді пісок, воду злити. Якщо ви назбирали чистих від піску опеньків, то їх можна і не проварювати.
4
Великі гриби нарізати на необхідної величини кубики, смужки, тощо.., середні гриби можна порозрізати уздовж, маленькі гриби можна готувати цілими – за бажанням і естетичними нахилами.
5
Підготовлені гриби викласти у розігріту з олією глибоку сковорідку або велику, широку каструлю, або у широкий казан, посолити за смаком і обсмажувати до готовності – вода з грибів повинна википіти, самі гриби підсмажитись.
6
Якщо ви готуєте лише порцію грибів для того, щоб відразу з’їсти, то олії необхідно брати небагато, солі за смаком, а підсмажені гриби готові до вживання. Подальшу їх обробку ви можете проводити за вибраним вами рецептом.
7
Якщо гриби готуються для подальшого зберігання, то олії кладеться більше і гриби необхідно робити трохи солонцюватими. Підсмажені гриби викласти в підготовлені банки, поставити в холодну духовку, увімкнути духовку на 200 °С.
8
Коли духовка прогрілась, а олія в банках з грибами закипіла, вимкнути духовку, дати трохи охолонути, доки олія не перестане кипіти, і закатати банки простерилізованими кришками.
9
Якщо ви відразу ж зберігатимете гриби в холодному приміщенні або холодильнику, то гриби можна не закатувати кришками, а дати їм захолонути в банках в духовці, долити догори олією, накрити пластиковими кришками і зберігати в холодильнику або холодному приміщенні. Такі гриби можуть зберігатись протягом декількох місяців, аж до середини березня.


N.B.
Готовність опеньків визначається по тому, що вони починають «стріляти» і «попискувати». З інших грибів випаровується волога і вони починають засмажуватись. Тому для болетових грибів, як і для інших, чудово підходить посуд з антипригарним покриттям, через що вони не прилипають до дна і не пригорають.
Якщо у вас невисокі банки, то стерилізацію грибів можна робити і в мікрохвильовій пічці, що пришвидшує процес приготування. Завжди ставте банку в духовці в глибоку керамічну тарілку, щоб уникнути розливання олії по пічці, а потім олію, яка витекла, можна знову вилити у банку.
Якщо ви склали гриби в 2-х чи 3-х літрову банку, то кожного разу, коли ви починаєте нову, велику банку, варто розкласти гриби в банки меншого об’єму (0,5-1,0 л) і залити зверху рафінованою олією, щоб вони не «зацвітали» доки ви зберігаєте їх в холодильнику.
Гриби окремою стравою є досить важкими для травлення, оскільки людині достатньо за один раз з’їдати не більше однієї столової ложки грибів, але вони слугують чудовою харчовою і смаковою добавкою до інших страв, як перших, так і других.
В жовнті можна назбирати відразу різних видів грибів, тому спробуйте організувати собі так би мовити смажену «грибну тарілку». Ви відчуєте різний смак різних грибів. Як для нас, то, здається, з лісових грибів, в якості самостійної страви, найхарактерніший смак у опеньків, зонтиків і маслюків. Зонтики мають смак молодої домашньої курятини. Якщо ви не пам’ятаєте, як смакує домашня курка, то можете нагадати її смак за допомогою зонтиків. Опеньки і маслюки мають свій, ні з чим не зрівняний аромат і смак. Дощовики і пурхавки схожі на шматочки смаженого сала, але з надзвичайно ніжною консистенцією. Білі, боровики, польські, моховики оливкові гарно йдуть як добавка або наповнювач до страв з картоплі, капусти та інших овочів або рагу...
Як бачите, осінь – також чудова пора.Смачного!

© - Перепост матеріалів блогу лише за згоди автора та з обов'язковою посилкою на блог - Recipe by Nata & Valentyn Karsky - Articles may be reposted only with the consent of the blog author and with indispensable link to LovelyCooker!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ми завжди раді читати ваші коментарі, а також обов'язково відповімо на ваші питання.

Nata & Valentyn