понеділок, 13 травня 2013 р.

Birch Kvass

Березовий квас
© - Recipe by Nata & Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блогу лише за згоди автора та з обов'язковою посилкою на блог - Articles may be reposted only with the consent of the blog author and with indispensable link to LovelyCooker!
 

Зброджений березовий сік, тобто березовий квас, відомий ще з часів Русі і був популярний серед населення не менше, ніж сучасна фанта, але користі від нього було набагато більше. Окрім того, що березовий квас був чудовим прохолоджуючим напоєм в літню пору та основою для заправки літніх юшок, цей напій залишається одним з найсильніших природних очищувачів людського організму, оскільки в ньому є все необхідне для здійснення дренажу нашої життєвої системи...

Можна розписувати властивості березового квасу дуже детально, але основні його достоїнства в тому, що він стимулює обмін речовин, виводить з організму продукти обмінних процесів, очищуючи кров і підвищуючи стійкість організму до інфекційних і простудних захворювань, а також чудово очищує і вітамінізує шкіру. І все це завдяки багатьом корисним речовинам, які складають цінність цього напою: ферменти, органічні кислоти, дубильні речовини, сполуки заліза, калію, кальцію, магнію, а також глюкоза, фруктоза, фітонциди, вітаміни...

Ми вже трохи писали про цінність березового соку, а тому не будемо відволікатись, і приступимо до приготування березового квасу.

Перш за все, приготування березового квасу процес досить довгий, тому необхідно запастись терпінням і розміреністю в своїх діях, щоб його виготовлення протікало для вас у вигляді розваги. Але спробувати зробити справжній березовий квас варто. Це краще, ніж нашпиговувати організм антибіотиками і ліками.

Отже, виготовлення березового квасу починається ще до появи сокоруху в березах. Спочатку необхідно приготувати ячмінний солод, потім запастись березовим соком, потім збродити квас, розлити його у відповідний посуд для зберігання і протягом певного часу, наскільки вистачить заготовки, насолоджуватись цим чудовим напоєм.

Час підготовки:
7-10 днів
Розділ:
Напої
Час приготування:
7 днів
Країна:
Україна
Час зберігання:
до 3-4 місяців
К-сть порцій:
9 літрів


Інгредієнти
Кількість
Од вим
Для ячмінного солоду:
-
-
Ячмінь (зерно)
1
кг
Для квасу:
-
-
Березовий сік
10
л
Ячмінний солод
1
кг
Цукор
1
кг


Приготування ячмінного солоду:
1
Для пророщування ячміню, покласти його шаром 2 см в широкий посуд розміром 30х40 см і з бортиком до 5 см (судок, жаровня, тощо...).
2
Залити ячмінь сирою водою, щоб вода покривала зерно на 1 см. За день ячмінь вбере в себе воду.
3
Щоб ячмінь не задихнувся і не загнив, обережно перемішувати його декілька разів на день протягом всього періоду пророщування.
4
Слідкувати, щоб ячмінь не пересихав, скроплюючи його по всій площині водою в міру потреби, обережно перемішуючи, щоб не пошкодити паростки.
5
Десь на третій день ячмінь випускає корінці, а паростки з’являються в кінці четвертого-на п’ятий день. На сьомий день паростки проростуть на 0,5-1 см. Це і є солод.
6
Духовку розігріти до 250 °С, пророщений ячмінь висипати на жаровню і поставити на другу поличку зверху.
7
Регулярно помішуючи просушити ячмінь протягом 10 хвилин з привідчиненими дверцятами духовки.
8
Переставити жаровню на верхню поличку і регулярно помішуючи, підсмажити ячмінь ще протягом 10 хвилин. Дуже важливо не спалити ячмінь, а лише підсушити його до рум’яного кольору.
9
Висипати солод на широку посудину, щоб він не продовжував підгорати на розпеченій жаровні і охолодити його.
Приготування квасу:
1
В 10-літровий бутель висипати ячмінь, залити майже до верху соком, залишаючи простір для бродіння, накрити бутель кришкою, не закупорюючи його.
2
На 2-й день добавити до соку 300 г цукру і розмішати. Наступні порції цукру (по 300 г) добавляти на 4-й і на шостий день, розмішуючи. Під час добавляння цукру бажано попереливати сік з бутля в іншу посудину і назад для збагачення киснем і кращого бродіння.
3
На 7-й день квас збродиться але продовжуватиме ще грати.
4
Квас процідити і розлити в товстостінний скляний посуд (найкраще – пляшки з-під шампанського, але можна і у будь-який інший доступний), закрити корком (якщо це пляшки з-під шампанського, то закрутити корок дротом). Не можна брати тонкостінний посуд, оскільки він може луснути.
5
Поставити квас в холодильник. Через деякий час, на дно пляшки осядуть залишкові дріжджі, тому квас варто обережно перецідити за допомогою тоненького шлангу в іншу пляшку, слідкуючи за тим, щоб в неї не потрапили дріжджі.
6
Якщо вживати квас для очищення організму, то випивати натщесерце склянку квасу, а також перед їжею. Квас також чудово смакує як прохолоджуючий напій в спекотний день.

N.B.
Березовий сік залишається свіжим лише протягом декількох годин, а потім починає бродити через наявність в ньому цукрів та ферментів, тому, якщо ви хочете попити свіжий сік, його необхідно зберігати в холодильнику. На наступний день-через день, сік починає підброджувати і стає матово-молочного кольору.
Дивно читати про цілющі властивості березового соку, коли його радять проварювати і закатувати кришками. В цьому випадку, ми отримуємо звичайну харчову добавку, схожу на підсолоджену воду. Цінність березового соку як раз і полягає у активних компонентах, які в ньому містяться.
Цінність березового квасу доповнюється ячмінним солодом. Для догляду за шкірою чудово підходять дріжджі, які утворюються під час бродіння, а потім осідають на дно. В цих дріжджах містяться як активні компоненти берези, зокрема березовий дьоготь, так і ячміню. Тому ніяк не можна перепалювати солод, оскільки ви отримаєте обвуглений продукт, який ще й даватиме перепалений смак квасу, а про цінність цього продукту нема чого і говорити.
Хоча приготування березового квасу і займає досить часу, але результат виправдає всі ваші митарства. А головне як і з яким настроєм підійти до цього процесу.
Березовий квас – це кислуватий, насичений, різкий і трохи міцний (1-2%) напій. Пропивши його певний період і вицідивши останню його краплину з останньої пляшки, ви відчуєте, як же його вам не вистачає.
Щоб описати всі технологічні тонкощі приготування березового квасу та всі його властивості, необхідно написати цілу статтю. Можливо... у майбутньому...


Смачного!

© - Перепост матеріалів блогу лише за згоди автора та з обов'язковою посилкою на блог - Recipe by Nata & Valentyn Karsky - Articles may be reposted only with the consent of the blog author and with indispensable link to LovelyCooker!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ми завжди раді читати ваші коментарі, а також обов'язково відповімо на ваші питання.

Nata & Valentyn