субота, 12 листопада 2011 р.

Мамалига - Mamalyga – Polenta – Hominy

Мамалига – Hominy – Polenta

Translate our Blog to your language using

Мамалига – це чудова страва, яку ми готували під час походів або кулінарних виходів на природу. Вона готується досить просто, дуже ситна і смачна.
Мамалига найбільш поширена в Західній Україні, Молдові, Румунії, на Кавказі..., але у світі вона відома дякуючи італійській поленті...

Якось, ми запропонували одним нашим, ну надзвичайно гурманистим, знайомим вийти на природу і зготувати на вогні куліш або мамалигу. У відповідь ми побачили скривлені від огиди обличчя – ні, вони такого не їдять. Але коли якось іншого разу, ми сказали, що приготували чудову італійську поленту, то захвату не було меж! Тому, перефразовуючи відомий морський вислів – як страву назвеш, так вона і піде...

Час підготовки:
5 хв
Розділ:
Каші
Час приготування:
25-30 хв
Країна:
Україна
-
-
К-сть порцій:
4 порції

Інгредієнти
Кількість
Од вим
Крупа кукурудзяна дрібного помолу.
1
склянка
Вода
2
склянки
Сало
100
г
Цибуля
1
штука
Сіль
-
за смаком
Олія
-
за потребою

1
Воду посолити, довести до кипіння.
2
Крупу всипати струмочком в киплячу воду весь час помішуючи.
3
Стишити вогонь і варити кашу весь час помішуючи доки вона не вбере в себе всю воду і не почне відставати від стінок каструлі.
4
Якщо ви готуєте на електроплиті, то вимкнути вогонь, накрити каструлю кришкою, товстим рушником і залишити на гарячій камфорці далі розімліватись. Якщо каша готується на газу, то просто краще закутайте кашу, щоб трималось тепло.
5
Поставити сковорідку розігріватись на вогонь, сало нарізати кубиками, викласти на сковорідку і припустити його до прозорості.
6
Поки припускається сало, цибулю почистити, покришити кубиками, добавити до сала і злега обсмажити до ледь коричнюватого кольору, щоб цибуля і сало залишались соковитими і не пересмаженими.
7
Всипати засмажку в кашу, гарно вимішати. Страва готова!
8
Мамалигу можна подавати в якості гарніру, а можна з’їсти як окрему страву, не забувши про овочі та приправи.

N.B.

Мамалигу потрібно готувати в товстостінній каструлі, краще – в казанку.
Мамалигу можна робити рідшою, давши трохи більше води, або крутішою, проваривши її довший час до досягнення потрібної густоти.
Щоб мамалига була не сухою, можна брати більше сала і цибулі або додавати трохи олії.
Якщо ви використовуєте її в якості гарніру, то заправляти салом і цибулею не обов’язково, але спочатку, спробуйте приготувати мамалигу з салом і цибулею, щоб покуштувати традиційну страву та впізнати її оригінальний, примітивний смак. Це – дуже смачно!

Смачного!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ми завжди раді читати ваші коментарі, а також обов'язково відповімо на ваші питання.

Nata & Valentyn